Jsme holky ze Štramberku, Závišic a okolí, které společně chodíme do oddílu Minehawa.

Zde se pravidelně setkáváme na schůzkách ve dvou družinách – Ještěrky a Kaktusy. Společně hrajeme hry, plánujeme a podnikáme výpravy, učíme se novým věcem, zažíváme dobrodružství a překonáváme výzvy.

Mimo schůzek se setkáváme i na pravidelných akcích, buď oddílových, a nebo ve spolupráci s dalšími skautskými oddíly. Mezi ně patří například zahajovací a závěrečná oddílovka, jednodenní i vícedenní výpravy, Filmový večer, Vánoční schůzka a Jarní chalupa. Podílíme se také na každoročním roznášení Betlémského světla, zapojujeme se do Tříkrálové sbírky a během Velikonoc tvoříme a následně prodáváme výrobky na charitativní projekt Velikonoční skautské kuřátko.

Roznos Betlémského světla, 2015

Oddílový pokřik
S veselým srdcem pomáhat,
radost každému rozdávat.
Statečná jako Minehawa být
a přátelé nikdy nezradit.